Leden 2011

Stěhuju se!!

20. ledna 2011 v 14:20
Ahoj!Všem vám musím něco oznámit.Stěhuju se a to Sem. Nový blog chci mít víc o sobě než tenhle.

For Affs!!!
Kdo chce být i nadále mým SB tak at mi na nový blog napíše coment.Ráda si vás všechny nechám =).

Facebook for Affs :))

17. ledna 2011 v 13:44 Pro SB
Táák..chci svým Affíkům kteří si mě ještě nepřidali do přátel na FB :)) Můj účet je: Kájinka Petrová...O.K.? takže kdo si mě chce přidat do přátel tak at mi třeba do komentíků napíše
svý FB jméno nebo at mi pošle žádost o přátelství ;)

Chceš být spisovatelka ;)

15. ledna 2011 v 9:04 | Orbitka<33 |  Návody
Kdo by nechtěl být úspěšnou spisovatelkou… Mít na pultech několik svých knih, čtenáře, kteří by četli všechny tvé myšlenky a příběhy a doufat, že podle tvé knihy se třeba natočí nějaký další film...
Umíš psát skvělé slohovové práce a příběhy? Super, ale nemusí to znamenat, že se staneš spisovatelkou…

1. krok - Opravdu jsem v psaní tak dobrá?
Už jsi napsala pár příběhů, které se ti zdají úžasné, z esejí máš vždycky jedničku a myslíš si, že jsi prostě skvělá. Ale je tomu opravdu tak? Zkus nejdřív zjistit, jaký názor mají na nějaký tvůj příběh nebo povídku kamarádky a příbuzní. Jejich názorem se ovšem 100% neřiď, protože přece jenom jsou to kamarádky a mohou tvrdit, jak se jim příběh líbí, i když přečetli první dvě věty a pak to zahodili. Ale pokud si stojíš pevně za svým - že umíš psát, je tu další krok…

2. krok - Líbí se to, co píšu?
Teď se už nesnaž zjistit, jestli se povídky líbí lidem, co znáš, ale právě těm, které neznáš a kteří neznají tebe. Jedna z možností je dát svou povídku na internet. V této době je plno blogů a webů, kde je můžeš umístit. Případně si můžeš svůj blog pro povídky založit. Podle komentářů a připomínek u povídky můžeš poznat, jaký s ní máš nebo můžeš mít úspěch. Pokud tě ostatní nabádají, ať píšeš dál a že se těší na další díly - je to na dobré cestě.

Spisovatelka
Téma i postavy si pečlivě promysli předem. Vše, co tě napadne, si piš do notýsku, který nos všude s sebou. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3. krok - Pozor na pravopis!
Pokud v češtině diktáty nepatří k tvé silné stránce a v komentářích u povídek se vyskytují upozornění na pravopisné chyby, je možná na čase si trochu oživit pravopis. Zopakovat si vyjmenovaná slova, vzory u podstatných jmen a také třeba zapnout ve Wordu automatické opravy, které sice někdy přepíší normální slova na naprosté nesmysly, ale někdy také zamezí primitivní chybě. Ale jinak překlepy a občasné chyby jsou normální asi u každého.

4. krok - O kousek výš
Pokud chceš postoupit o kousek výš a máš opravdu skvělou povídku, se kterou se chceš pochlubit, můžeš ji poslat do redakce nějakého časopisu. Většinou by to měla být nějaká romantická povídka (do dívčích a ženských časopisů), ale jsou i časopisy, kde pravidelně vyhlašují témata povídek, takže můžeš nějakou novou zkusit napsat. Když tvou povídku vyberou a otisknou, můžeš to považovat za částečný úspěch. Když tě nevyberou, ber to tak, že do redakce přišlo dalších 100 dopisů a někdo byl prostě lepší.

5. krok - Soutěže, soutěže, soutěže
Nejlepší způsob jak se utvrdit v tom, že jsi v psaní dobrá, nebo docílit toho, aby o tvém talentu někdo věděl, je vyhrát nějakou soutěž. Za rok jich probíhá mnoho. Může to být malá nepodstatná soutěž ve vaší knihovně, soutěž na webu nějaké spisovatelky nebo časopisu, ale také probíhají větší soutěže. Stačí jen zapátrat na internetu. Ale pokud se ti nepodaří vyhrát, nezoufej, prostě z dalších 500 povídek byla nějaká lepší. ;-)

Spisovatelka
Když máš tvůrčí krizi, oddechni si. Ale ne na dlouho, jinak knihu nikdy nedopíšeš. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

6. krok - Nepovídkuju, já píšu knihu!
Pokud za sebou máš již dostatečné množství povídek, nebo máš alespoň dobrou výdrž, co se týče psaní, možná je na čase, pokusit se o něco podobného skutečné knize. Důležité je promyslet si téma, protože v téhle době byla všechna (i ta témata, o kterých si myslíš, že jsi je právě vymyslela a nikoho jiného nenapadla) napsána mnohokrát. Třeba v dnešní době, která je plná upírů, bych se vyhnula právě tématu "upíři", protože i když si to nebudeš chtít připustit, všechny předlohy upírů už v knihách popsal někdo před tebou a musea bys vymyslet fakt nějakou extra bombu, abys nebyla nařčena z toho, že kopíruješ Stmívání nebo Upíří deníky.

Pokud máš vybrané téma, měla by sis dobře promyslet postavy, děj a co se v jaké části knihy asi tak stane. Doporučuji u sebe tak měsíc nosit neustále blok a tužku. Když třeba pojedeš vlakem, nebo se budeš někde nudit, máš čas to promýšlet, takže si zapisuj poznámky. Je dobré, mít ke každé postavě nějakou charakteristiku, minulost a rysy, i když je to třeba jen vedlejší postava. Příběhu to dodává jiskru.
Když už máš blok s poznámkami řádně popsaný, tak bys měla sednout k notebooku (počítači, psacímu stroji, papíru…) a začít psát.

Každý den napiš alespoň stránku a nedělej v jednotlivých dnech pauzy - to jen pokud na tebe padne tvůrčí krize. Když si totiž řekneš: ,,Tak dneska nic nenapíšu, ale zítra toho napíšu 2x tolik," věř, že toho další den napíšeš spíš o dost méně, anebo to budeš odkládat už navždy a nikdy to nedopíšeš. Znám to z vlastní zkušenosti.

7. krok - "Kniha" dopsaná - a co teď?
Je ten tvůj slavný pokus o knihu dokončen? Dejte ho přečíst profesorce češtiny, aby ti řekla názor a zlikvidovala případné chyby. Také donuť své přátele a pár pravidelných čtenářů z internetu (kterým věříš), aby si to přečetli a vyjádřili svůj názor. Pokud ze všech stran slyšíš, jak je ten příběh úžasný, postavy jako skutečné a že nic lepšího nečetli (v případě, že to není jejich první kniha, kterou drží v ruce) - považuj to za úspěch a zkus zjistit, zda by ti knihu někde nevydali.

PŘEČTI SI:

U nás je plno nakladatelství, kde se to dá zkusit. U některých máš možnost jim knihu nebo ukázku poslat e-mailem, někde to musíte zkoušet poštou. Jenže i když napíšeš do všech, je šance, že ti ani neodepíší. V tom případě máš dvě možnosti.
1. Nechat si knihu vydat nakladatelstvím na své vlastní náklady, což je také možné.
2. Napsat novou, lepší a poutavější knihu a za pár měsíců (pokud jsi dobrá, tak týdnů) zkusit posílat svůj příběh nakladatelstvím znovu.
Třeba budeš mít jednoho dne štěstí, zazvoní ti telefon a oznámí ti, že se rozhodli tvou knihu vydat…
Ale do té doby zatím hezky trénuj, povídkuj a jednou z tebe třeba bude další Stephenie Meyer, J. K. Rowling nebo Stephen King. ;)

Zdrej:krasna.nova.cz

¨Zvířata :PP

10. ledna 2011 v 14:36 Odpaďák
1. PTAKOPYSK PODIVNÝ - nejpodivnější zvíře na světě
2. JEŽURY - savci s nejnižší teplotou krve - od 22,2 do 24,4 °C
3. KLOKAN RUDÝ - největší vačnatec
4. VOMBAN OBECNÝ - největší hrabavý vačnatec
5. KOALA - nejvybíravější zvíře světa
6. ĎÁBEL MEDVĚDOVITÝ - nejchamtivější a nejvíc nenasytný vačnatec

Výroky z běžného života :P

9. ledna 2011 v 14:35 Odpaďák
Lékařka:…další prosím !!!
Učitelka:…..za trest desetkrát !!!
Řezník:… je toho kousek víc, můžu to tak nechat ???
Motoristka:…plnou prosím !!!
Prodavačka:…zep­tejte se příští týden...
Policista:…stůj nebo střelím !!!
Číšník:… u kolegy prosím !!!

Čínan své dítě pojmenoval ►► :DD

8. ledna 2011 v 14:34 Odpaďák
Nejliberálnější zemí, v níž se může člověk jmenovat jakkoli, jsou bezesporu Spojené státy. Mezi konzervativnější patří Česko, nebo třeba komunistická Čína. A tak není divu, že v Číně nedávno zamítli dosud nejkurióznější žádost o pojmenování vlastního dítěte. Moderně smýšlející tatínek chtěl svého synka pojmenovat jako internetový znak, v ČR běžně nazývaný zavináč. Muže podle jeho vlastních slov inspiroval internet. Denně s ním pracuje a nesčetněkrát do emailové adresy zadává celosvětově uznávaný znak @, který má v různých zemích různá pojmenování. Číňan obhajoval svůj úmysl tím, že by synovo jméno bylo vlastně jedním z nejužívanějších symbolů současnosti a žádnou kuriozitou by tak ani nebylo. Ovšem úředníci města Zhengzhou v provincii Henan to jednomyslně zamítli. Využili veškerá svá práva, aby se nesmyslné jméno nemohlo uchytit. Problém totiž nastal s mandarínskou čínštinou, která slovní vyjádření znaku nezná.Dítě by tak sice dokázalo napsat své jméno znakem @, ale nemělo by pro něj ekvivalent ve spisovné čínštině. V České republice lze dítě pojmenovat jménem, které matrikář nalezne v jakémkoli existujícím seznamu jmen, byť by to byla jména pocházející z cizích jazyků. Jinak je tomu ve Spojených státech, kde se rodiče často inspirují filmovými postavami, oblíbenými předměty, ale také stavy, počasím nebo samotným porodem.
[Zdroj » wWw]

Řetězová pošta :D

7. ledna 2011 v 14:33 | Orbitka<33 |  Odpaďák
Pošli tuto zprávu 20 lidem a dostaneš zadarmo chleba s paštikou,
potom vyjdi na ulici před dům, dej si dolů kalhoty, plácni si ten
chleba o čelo a zakřič :
"Jsem totální kokot, protože věřím na takovou debilitu, jako je
řetězová pošta! Mám asi v hlavě nasráno a proto to posílám i
dalším lidem!"
Chtěl bych poděkovat všem, co mi po celý rok 2007 posílali ty
dementní řetězáky!! Už jsem měl být 501 krát zamilovaný, 291
krát nešťastný a 173 krát mrtvý. A přísahám, že pokud tuto zprávu nepošleš do 11 sekund aspoň 7502 lidem,tak zítra v 18:30 přijde dinosaurus !!

Láska až za hrob...*very nice*

6. ledna 2011 v 14:32
zdroj:Guglugi :)

Láska je...

5. ledna 2011 v 8:17 Odpaďák
Láska je ...
- Iluze
- Štěstí
- Zázrak
- Sen
- Život
- Bolest
- Naděje
- Droga
- Nic
- Jen slovo
- Všechno

Crocs

4. ledna 2011 v 8:16 Odpaďák
Crocs - divné boty, které miluje celý svět
"Tyhle boty jsou tak moc ošklivé, že je prostě musíte milovat," říká slogan firmy Crocs. A mnozí také milují, protože světem hýbe "crocs mánia". Jen se rozhlédněte kolem sebe, kolik nožek již propadlo kouzlu této gumové nádhery.
Podle mě jsou to dkvělé botky, ale hrozně nepohodlný, když jsem si je zkoušela, tak v tom se fakt nedalo chodit, jako sorry, ale tohle ten výrobce fakt nevychital :D
guglugi.blog.cz

Asi tady dlouho nebudu :(

3. ledna 2011 v 8:14 Naše kecíky
Achůůj!
Omlouvám se všem Affíkům ale asi ted nebudu moct dlouho obíhat :(Máme totiž totálně dodělanej
compík protože nám ho ctěný tatínek rozšrouboval a zničil :DD..Takže srry :(

Jé tady!Rok 2011

1. ledna 2011 v 13:28 | Orbitka<33 |  Naše kecíky
Chci všem svým Affíkům a spojencům x) tohodle blogu popřát do Nového roku hodně LÁÁÁSKY, ŠŤĚSTÍ,ÚSPĚCHŮ,ZDRAVÍÍÍ......Pro ty co mají blog,at se daří jejich webovejm stránkám(mimo-
chodem móc dík všem kdo byl včera v noci na mým webu-přišlo 145lidí!!Já myslela že mě šlehne
x) moc dík ;))..

P.Ř.E.D.S.E.V.Z.E.T.Í.
Snažit se chovat trochu normálněj ;)
Bejt uvědomělá x))
Bejt pečlivější
Nedělat domácáky ráno :))
Nebejt tak cholerická x))
Bejt trochu více zticha :D
Nenechat si ujíždět BUS x)

Design No.1

1. ledna 2011 v 9:48 | Orbitka<33 |  Vzhled blogu

--About Design--

Barvy:šedá a žlutá
With:Miley Cyrus
Design By:Orbitka<33
Ukázka:
háhá

For me od Amaleesh

1. ledna 2011 v 9:43 | Orbitka<33 |  Ocenění
Kuju!Je hezu!x)

Za bleskovku & rychlovku

1. ledna 2011 v 9:37 | Orbitka<33 |  Ocenění
Tak tady je diplom pro The Lizz za 1.místo v Novoroční Bleskovce
star-friend.blog.cz